Skip to content

Něco o mně

Zdravím tě!

Moje jméno je Lenny Kavalířová a jsem milovník písmenek a knih.

Číst jsem se naučila ještě dřív, než jsem šla do první třídy, a od té doby čtu. Můj vkus se samozřejmě vyvíjí, od dobrodružných mayovek a foglarovek přes knihy o záhadách všeho druhu a o přírodě, přes některé objevy z „povinné literatury“ na gymnáziu až k Bondymu, Holdstockovi a Murakamimu. Stále mě baví i knihy o náboženství (nebo raději o mytologii), ke kterým v poslední době přibyly knihy o zahradničení, o zdraví a o osobním rozvoji.

Svůj první blog jsem si založila v červnu 2007 na Blog.cz. Byl to anonymní soukromý deníček, deník z cest a zápisník o tom co jsem přečetla nebo co jsem se učila ve škole – tehdy na FF MU, obor religionistika. Do současnosti si starý blog prohlédlo přes 60 000 čtenářů. Později jsem se ale rozhodla svoje poznámky setřídit a dát jim trochu jinou formu, proto jsem si v říjnu 2012 založila blog na Endoře (a jsem tu moc spokojená).

Jsem náročný čtenář, protože i přes to, že mě čtení i psaní nesmírně baví, mám na to v kolotoči snahy o vybudování stálého příjmu a věnování se svým nejbližším příliš málo času. Jsem nucená si vybírat jen to nejkvalitnější. Nečekejte proto u mě stovky přečtených knih a desítky recenzí ročně. Čtu jen to, co mi za to stojí (a vyjímečně pokud dostanu recenzní výtisk, který mi i přes snahu vybírat si příliš nesedl). Občas se mi stane, že knihu nedočtu, odložím a vrhnu se na jinou.

Na světě je příliš mnoho skvělých knih, které mě teprve čekají, než abych marnila čas s těmi průměrnými. Neustále lovím další tipy na skvělé knihy, které potom připisuju na svůj „To Read List“. A jaká je ta správná kniha? Ta, která mi něco nového dá, ta, která mě někam dovede, ta, která mě donutí otevřít oči a vidět věci novým pohledem. Jsem náročný, ale vděčný čtenář…

Jako recenzent a korektor spolupracuji s portálem Vaše literatura.

Jako korektor pracuji pro Brněnský deník Rovnost (a v mezičase pro různé další zajímavé projekty).

Jeden komentář
  1. Ahoj, děkuji za návštěvu a komentář. Blogosvět je určen pro blogery ze všech možných domén. Bohužel, pro nás – pár nadšenců – je nemožné sledovat všechno, a tak se ponejvíce objevují tipy z blog.cz, kde sídlí i náš Blogosvět a kde se orientujeme nejlépe. Potěší nás, když upozorníš na nějaký zajímavý článek nebo soutěž, které objevíš, ale můžeš tak jako dosud publikovat svoji TOPku a nám potom poslat jen odkaz na tento výpis.
    Vítáme jakoukoliv formu spolupráce, především příspěvky do stávajících rubrik (např. doporučení zajímavých blogů) a byli bychom velmi rádi, kdyby se na Blogosvětě prezentovalo více blogů a blogerů i z jiných domén než blog.cz. Před časem jsme také spustili projekt „Recenze blogovacích serverů“ a stále hledáme blogery, kteří by byli ochotní do tohoto projektu přispět článkem.

    PS: Máš moc hezký a hlavně zajímavý blog. Ráda bych ho podrobněji prostudovala, snad najdu trošku času alespoň na některé rubriky.

Zanech komentář

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat