Skip to content

Něco o mně

Zdravím tě!

Moje jméno je Lenny Kavalířová a jsem milovník písmenek a knih.

Číst jsem se naučila ještě dřív, než jsem šla do první třídy, a od té doby čtu. Můj vkus se samozřejmě vyvíjí, od dobrodružných mayovek a foglarovek přes knihy o záhadách všeho druhu a o přírodě, přes některé objevy z „povinné literatury“ na gymnáziu až k Bondymu, Holdstockovi a Murakamimu. Stále mě baví i knihy o náboženství (nebo raději o mytologii), ke kterým v poslední době přibyly knihy o zahradničení, o zdraví a o osobním rozvoji.

Svůj první blog jsem si založila v červnu 2007 na Blog.cz. Byl to anonymní soukromý deníček, deník z cest a zápisník o tom co jsem přečetla nebo co jsem se učila ve škole – tehdy na FF MU, obor religionistika. Do současnosti si starý blog prohlédlo přes 60 000 čtenářů. Později jsem se ale rozhodla svoje poznámky setřídit a dát jim trochu jinou formu, proto jsem si v říjnu 2012 založila blog na Endoře (a jsem tu moc spokojená).

Jsem náročný čtenář, protože i přes to, že mě čtení i psaní nesmírně baví, mám na to v kolotoči snahy o vybudování stálého příjmu a věnování se svým nejbližším příliš málo času. Jsem nucená si vybírat jen to nejkvalitnější. Nečekejte proto u mě stovky přečtených knih a desítky recenzí ročně. Čtu jen to, co mi za to stojí (a vyjímečně pokud dostanu recenzní výtisk, který mi i přes snahu vybírat si příliš nesedl). Občas se mi stane, že knihu nedočtu, odložím a vrhnu se na jinou.

Na světě je příliš mnoho skvělých knih, které mě teprve čekají, než abych marnila čas s těmi průměrnými. Neustále lovím další tipy na skvělé knihy, které potom připisuju na svůj „To Read List“. A jaká je ta správná kniha? Ta, která mi něco nového dá, ta, která mě někam dovede, ta, která mě donutí otevřít oči a vidět věci novým pohledem. Jsem náročný, ale vděčný čtenář…

Jako recenzent a korektor spolupracuji s portálem Vaše literatura.

Jako korektor pracuji pro Brněnský deník Rovnost (a v mezičase pro různé další zajímavé projekty).

Jeden komentář
  1. Ahoj, děkuji za návštěvu a komentář. Blogosvět je určen pro blogery ze všech možných domén. Bohužel, pro nás – pár nadšenců – je nemožné sledovat všechno, a tak se ponejvíce objevují tipy z blog.cz, kde sídlí i náš Blogosvět a kde se orientujeme nejlépe. Potěší nás, když upozorníš na nějaký zajímavý článek nebo soutěž, které objevíš, ale můžeš tak jako dosud publikovat svoji TOPku a nám potom poslat jen odkaz na tento výpis.
    Vítáme jakoukoliv formu spolupráce, především příspěvky do stávajících rubrik (např. doporučení zajímavých blogů) a byli bychom velmi rádi, kdyby se na Blogosvětě prezentovalo více blogů a blogerů i z jiných domén než blog.cz. Před časem jsme také spustili projekt „Recenze blogovacích serverů“ a stále hledáme blogery, kteří by byli ochotní do tohoto projektu přispět článkem.

    PS: Máš moc hezký a hlavně zajímavý blog. Ráda bych ho podrobněji prostudovala, snad najdu trošku času alespoň na některé rubriky.

Zanech komentář

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich